Bramy, drzwi, napędy - TOP


PPHU TOP Zbigniew Kolka
83-300 Kartuzy
Grzybno, ul. Zielona 5

tel. +58 681 42 39
tel. kom. 722 146 806

Bramy harmonijkowe

Rozwiązania do każdego zastosowania
Bramy harmonijkowe Hörmann poleca się szczególnie do hal o niskim nadprożu. Montuje się je także w halach, których statyka nie pozwala na dodatkowe obciążenie stropu.

Firma Hörmann dostarcza bramy harmonijkowe w wymiarach maksymalnych 14 m szerokości i 7 m wysokości. Wymagania dotyczące miejsca na boczny montaż bramy to tylko 70 mm na profil ościeżnicy. Bramy mogą mieć od 3 do 12 skrzydeł - w zależności od warunków eksploatacyjnych.

Przy wyborze bramy należy kierować się przeznaczeniem budynku i wymogami stawianymi przez inwestora. Bramy harmonijkowe FPU i FMI ocieplane utwardzoną pianką poliuretanową lub wełną mineralną idealnie nadają się do zastosowania w ogrzewanych warsztatach i halach, w których dużą rolę odgrywa izolacyjność akustyczna.

W nieogrzewanych halach zastosowanie znajduje szczególnie brama w wersji FSN, dostępna w licznych wariantach wypełnienia i z możliwością przeszklenia dużych powierzchni. Bramy FSN można łączyć z aluminiową wersją bramy FAW o takim samym wyglądzie. Bramy w tej wersji wykonania wykazują bardzo dobre właściwości cieplne dzięki profilom wyposażonym w przegrodę termiczną i dlatego stanowią dobry wybór na przykład do hal wystawowych. W każdej z tych bram istnieje możliwość indywidualnego wyboru przeszklenia i wypełnienia. Dopełnieniem szerokiej oferty bram harmonijkowych są drzwi przejściowe, dostępne z progiem lub bez, oraz podzielone skrzydło przechodnie. Więcej informacji podano poniżej na stronach prospektu.

 Prospekt w PDF

Dane montażowe w PDF